سفارش تبلیغ
صبا
 میرحسین موسوی که پس از شکست سنگین در مقابل دکتر محمود احمدی‌نژاد مطابق پیش‌بینی‌های قبلی اقدام به زیر سؤال بردن سلامت انتخابات به منظور توجیه شکست کرده و دعوت به آشوب‌های خیابانی نیز در دستور کار وی و اطرافیان او قرار دارد، سال 65 درخصوص اثرگذاری دولت بر انتخابات نظر دیگری داشته است.

 

 به گزارش رجانیوز، میرحسین موسوی روز یکشنبه 8 تیر 1365 و در پایان جلسه هیئت دولت به سوالات خبرگزاری جمهوری اسلامی پاسخ داد و در خصوص شبهات مطرح شده در خصوص سلامت انتخابات میاندوره ای مجلس شورای اسلامی گفت: در انتخاباتی که همه مردم و شورای نگهبان و همچنین روحانیت عزیزمان ناظر هستند، دولت نمی تواند اثر بگذارد.

 وی در پاسخ به سوال خبرگزاری جمهوری اسلامی پیرامون مقاله منتشر شده در یکی از روزنام‌های تهران مبنی بر اینکه تغییر استانداران و فرمانداران در راستای قبضه نمودن انتخابات مجلس از طرف دولت است، گفت: این کذب است و من قبول ندارم.

وی افزود: در چند استانداری که استاندار وجود نداشت، تغییر پیدا کرده و همچنین وزیر کشور و دولت در مورد استانها و مدیریت آنها اختیاراتی دارد که تصمیم گیری خواهد کرد و ارتباط دادن این مساله با این موضوع ، یک شایعه و فکر ناسالمی است که به نفع کشور نخواهد بود.

 میرحسین موسوی در پایان تأکید کرد: چطور می شود در انتخاباتی که همه مردم و شورای نگهبان و همچنین روحانیت عزیزمان ناظر هستند، بشود دولت اثر بگذارد.تعداد ناظران کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری در صندوق‌های اخذ رأی در استان تهران اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، کروبی 588 ناظر، رضایی 353 ناظر، احمدی‌نژاد 2704 ناظر و موسوی 2923 ناظر برای حضور بر صندوق‌های اخذ رأی معرفی کرده که با ملاحظه این آمار مشخص می‌شود آقای موسوی بیشترین ناظر را در سر صندوق‌های اخذ رأی داشته است.

ادامه مطلب...

با توجه به اهمیت موضوع نامه هاشمی به رهبر معظم انقلاب و بی سابقه بودن این نوع مکاتبه در این سطح و همچنین با توجه به محتوا و ادبیات نامه که مورد اعتراض جدی برخی از علما و گروه های سیاسی نیز قرار گرفت، نقد و بررسی آن ضروری به نظر می رسد.

 ارسال نامه سرگشاده هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب اسلامی در هفته گذشته در اعتراض به مسائل مطرح شده در مناظره احمدی نژاد و میرحسین موسوی در تاریخ (13/3/88) در خصوص خاندان هاشمی، بازتاب گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی پیدا کرد. با توجه به اهمیت موضوع و بی سابقه بودن مکاتبه با رهبر معظم انقلاب اسلامی در این سطح و همچنین با توجه به محتوا و ادبیات نامه که مورد اعتراض جدی برخی از علما و گروه های سیاسی نیز قرار گرفت، نقد و بررسی آن ضروری به نظر می رسد. در این راستا چند نکته قابل تأمل است که به اجمال به آن اشاره می گردد و تفصیل آن را به آینده موکول می نماییم.

ادامه مطلب...

220 تشکل دانشجویی سراسر کشور با صدور نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان کل کشور، از وی خواستند تا بررسی پرونده‌های مفاسد اقتصادی را به سرعت آغاز کرده و در وهله اول به پرونده مهدی هاشمی رفسنجانی رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، متن نامه 220 تشکل دانشجویی کشور به دادستان کل کشور، به شرح ذیل است است:

آیت‌الله دری نجف آبادی دادستان کل کشور!

ادامه مطلب...

وزیر اطلاعات گفت: بیش از 26 نفر از عناصر اصلی اغتشاشات اخیر علاوه بر مواردی که از سوی نیروی انتظامی بازداشت شده‌اند، دستگیر شدند.

 به گزارش خبرگزاری فارس، غلامحسین محسنی اژه ای در یک گفت‌وگوی تلویزیونی افزود: افراد اغتشاشگر برای وزارت اطلاعات مخفی نیستند و اگر بخواهند روزها و شب‌ها به خیابان آمده و برای مردم و کشور دردسر ایجاد کنند باز هم افراد دیگری دستگیر و به مردم معرفی می‌شوند.

وی خطاب به خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها مراقب نوجوانان خود باشند. ممکن است نوجوانانشان تحت تاثیر شیطنت‌ها قرار گرفته و عناصر اصلی اغتشاشگر را نشناسند. نوجوانان نیز مواظب باشند مورد طمع دشمن قرار نگیرند.   1   2   3   4   5   >>   >
.: Designed By Night-Skin.com :.انتخابات دهم - دریچه ای متفاوت در دنیای وب
...
حرفهایت به طفلان حسودی میماند که القضا در بازی، شکست هم خورده است و حالا در جستجوی راهی برای جبران کمبودهای شخصیتی خود، به پدر همبازیها ناسزا میگوید که "اصلاً من و طایفه ام همجنس شماها نیستیم!".
 

احسان محمودپور

آهای! هادی غفاری! من یک نسل سومی هستم. برخلاف برخی از نسل اول و دوم، انقلاب را نه با آدمهایش که با مبانی و آرمانهایش شناختم؛ و با سیره ای علمی و عملی رهبر آسمانیاش (آن هم نه از روی خاطرات متزاحم و شاید متناقض! بلکه از درون سطر به سطر صحیفه ی نورانی اش و از لابه لای کتابهای الهی اش).

من یک نسل سومی هستم. پیوند یک نسل سومی با عالم و آدم، فقط و فقط بر اساس عقیده است و آرمان. این یعنی با هیچ کس عقد اخوت نبسته است و نسبت به هیچ کس هم احساس سمپاتی ندارد! و نیز به خود باورانده است که انقلاب، اگرچه نمایی بیرونی نیز دارد اما همواره انقلاب درون است. یعنی تا زمانی تداوم دارد که جانی شوریده و سرشار از شعور داشته باشی و زمانی استحاله میشود که حتی یک بند بر دست و پای وجود باطنیات ببندی. چه چند روز بعد از به ثمر نشستن انقلاب در بیرون باشد، یا چند ماه و یا چند سال! شرحش را شاید برایت بگویم. خطاب این محاجه هم البته تو نیستی بلکه تمام آنهایی هستند که شبیه آنچه تو در سر داری، توهماتی در سر دارند.

آهای! هادی غفاری! گمان باطل نکنی که آداب گفت وگو با بزرگتر از خود را نمیدانم. حرفهایت مجابم کرد که با جرأت اینگونه خطابت کنم. که حرفهایت به طفلان حسودی میماند که القضا در بازی، شکست هم خورده است و حالا در جستجوی راهی برای جبران کمبودهای شخصیتی خود، به پدر همبازیها ناسزا میگوید که "اصلاً من و طایفه ام همجنس شماها نیستیم!".

آهای! هادی غفاری! فعلاً نه به مساحت تعلقاتت کار دارم و نه به جنس جورابهایت که اجالتاً آنها را فقط شنیده ام. تو که ادعا کردی "ما با ولایت فقیه مشکل نداریم"! در تاریخ انقلاب اسلامی کم نیستند امثال آن شیخک ساده لوحی که روزی گمان می کردند «ولایت فقیه» خلعتی است که بر قامت ناساز بی اندام آنها دوخته شده است. عجیب هم نبود اگر کتاب بنویسند درباره اش که "اصلاً ما خودمان ولایت فقیه را ساخته ایم"! اما وقتی که خلعت از آنها باز ستادند و به اهلش سپردند، از کوزه ی باطنشان همان برون تراوید که حقیقتشان بود. او که آن بود آن شد، تو دیگر توهم چه در سر داری؟

آهای! هادی غفاری! فعلاً نه به مساحت تعلقاتت کار دارم و نه به جنس جورابهایت که اجالتاً آنها را فقط شنیده ام. تو که ادعا کردی "درسهایی آنچنان" خوانده ای! احتمالاً شاگرد خوبی نبودی که این گزاره ی اصلی استاد را فهم نکردی: «نگذارید که قواى جوانى از دستتان برود. هرچه قواى جوانى از دست برود ریشه‏هاى اخلاقِ فاسد در انسان زیادتر مى شود و مشکلتر، جهادْ مشکلتر. جوان زود مى‏تواند در این جهاد پیروز بشود؛ پیر به این زودیها نمى‏تواند. نگذارید اصلاح حال خودتان از زمان جوانى به زمان پیرى بیفتد... انسان تا قواى جوانى‏اش هست و تا روح لطیف جوانى هست و تا ریشه‏هاى فساد در او کم است، مى‏تواند اصلاح کند خودش را. لکن اگر چنانچه ریشه‏هاى فساد در انسان ریشه‏اش قوى شد، ملکه ی انسان شد فسادها، آن وقت است که امکان ندارد»(1). و آنکه مجاهدت درونی نکرده باشد، چه سودش می بخشد مجاهدتهای احتمالاً شبانه روزی در بیرون. حالا دل به "انس سلولهای بدنت با سلولهای زندان" خوش کرده ای؟! زنهار! «یکى از مکاید شیطان که شاید بزرگ ترین آن باشد... استدراج است»(2). آنک که انگشت در حلق می نهادی و عقده های بیست و چند ساله ات را قی میکردی، گویا قوه ی شاعره ات را نیز بالا آوردی و شاید هم از سر کهولت به این روز افتاده ای که بالاخره پیری است و کندی ذهن! مخصوصا اگر بی تقوا بوده باشی. که نشان دادی بوده ای!

آهای! هادی غفاری! فعلاً نه به مساحت تعلقاتت کار دارم و نه به جنس جورابهایت که اجالتاً آنها را فقط شنیدهام. تو که ادعا کردی "امام به من نگفت ولایت فقیه را نشناخته ای"! حالا دیدی درد تو همان است که گفتم! گویا فراموش کردی! امام این را هم به تو نگفت که «اینجانب که از سالهاى قبل از انقلاب با جنابعالى ارتباط نزدیک داشته‏ام و همان ارتباط بحمداللَّه تعالى تاکنون باقى است، جنابعالى را یکى از بازوهاى تواناى جمهورى اسلامى مى‏دانم و شما را چون برادرى که آشنا به مسائل فقهى و متعهد به آن هستید و از مبانى فقهى مربوط به ولایت مطلقه فقیه جداً جانبدارى مى‏کنید، مى‏دانم و در بین دوستان و متعهدان به اسلام و مبانى اسلامى از جمله افراد نادرى هستید که چون خورشید، روشنى مى‏دهید»(3). و این را که «...باید اشخاصى هم که گوینده هستند بیایند در دانشگاه و من پیشنهاد مى‏کنم که آقاى آقا سید على آقا بیایند، خامنه‏اى. شما ممکن است که بروید پیش ایشان از قول من بگویید ایشان بیایند به جاى آقاى مطهرى. بسیار خوب است ایشان، فهیم است؛ مى‏تواند صحبت کند؛ مى‏تواند حرف بزند»(4). و این را «جنابعالى که بحمداللَّه به حُسن سابقه موصوف و در علم و عمل شایسته هستید به امامت جمعه تهران منصوب مى‏باشید»(5).

امام پس از ترور تو نبود که گفت «اکنون دشمنان انقلاب با سوء قصد به شما که از سلاله ی رسول اکرم و خاندان حسین بن على هستید و جرمى جز خدمت به اسلام و کشور اسلامى ندارید و سربازى فداکار در جبهه جنگ و معلمى آموزنده در محراب و خطیبى توانا در جمعه و جماعات و راهنمایى دلسوز در صحنه انقلاب مى‏باشید، میزان تفکر سیاسى خود و طرفدارى از خلق و مخالفت با ستمگران را به ثبت رساندند. اینان با سوء قصد به شما عواطف میلیونها انسان متعهد را در سراسر کشور بلکه جهان جریحه‏دار نمودند. اینان آنقدر از بینش سیاسى بى‏نصیبند که بى‏درنگ پس از سخنان شما در مجلس و جمعه و پیشگاه ملت به این جنایات دست زدند، و به کسى سوء قصد کردند که آواى دعوت او به صلاح و سداد در گوش مسلمین جهان طنین انداز است. اینان در این عمل غیرانسانى به جاى برانگیختن و رعب، عزم میلیونها مسلمان را مصمم‏تر و صفوف آنان را فشرده‏تر نمودند. آیا با این اعمال وحشیانه و جرایم ناشیانه وقت آن نرسیده است که جوانان عزیز فریب خورده از دام خیانت اینان رها شوند و پدران و مادران، جوانان عزیز خود را فداى امیال جنایتکاران نکنند و آنان را از شرکت در جنایات آنان برحذر دارند؟ آیا نمى‏دانند که دست زدن به این جنایات، جوانان آنان را به تباهى کشیده و جان آنان به دنبال خودخواهى مشتى تبهکار از دست مى‏رود؟ ما در پیشگاه خداوند متعال و ولى بر حق او حضرت بقیة اللَّه- ارواحنا فداه- افتخار مى‏کنیم به سربازانى در جبهه و در پشت جبهه که شبها را در محراب عبادت و روزها را در مجاهدت در راه حق تعالى به سر مى‏برند. من به شما خامنه‏اى عزیز، تبریک مى‏گویم که در جبهه‏هاى نبرد با لباس سربازى و در پشت جبهه با لباس روحانى به این ملت مظلوم خدمت نموده، و از خداوند تعالى سلامت شما را براى ادامهی خدمت به اسلام و مسلمین خواستارم»(6).

به تو نگفت «شما اگر گمان بکنید که در تمام دنیا، رئیس جمهورها و سلاطین و امثال اینها، یک نفر را مثل آقاى خامنه‏اى پیدا بکنید که متعهد به اسلام باشد و خدمتگزار، و بناى قلبى‏اش بر این باشد که به این ملت خدمت کند، پیدا نمى‏کنید. ایشان را من سالهاى طولانى مى‏شناسم، و در آن زمانى که اوّل نهضت بود ایشان وارد بود و به اطراف براى رساندن پیامها تشریف مى‏بردند، و بعد از این هم که این انقلاب به اوج خودش رسید، ایشان حاضر واقعه بود همه جا، تا آخر و حالا هم هست. یک نعمت خدا به ما، این است که داده...»(7).

نه تنها اینها را به تو نگفت که اساساًً تو و امثال تو کوچکتر از آن بودید که امام وقتش را صرفتان کند. اگرچه یکبار برای همیشه با ریشه ی شجره ی خبیثه تان برخوردی آن چنان کرد که میدانیم و میدانند! توهم چه چیزی پیدا کرده ای؟ گویا نمیدانی که در تاریخ انقلاب اسلامی چگونه ثبت شده اید، تو و بزرگتر از تو!

آهای! هادی غفاری! فعلاً نه به مساحت تعلقاتت کار دارم و نه به جنس جورابهایت که اجالتاً آنها را فقط شنیدهام. اما حداقل این را فراموش نکن. که آدم هرقدر هم فراموشکار باشد باز مستقلات عقلیه را فهم می کند! و ضرب المثلها از این جمله اند. و اساساً یک وجه ضرب المثل به این است که مراقب باشیم مشمول آن نشویم. القصه حرفهایت مرا به یاد آن ضربالمثل انداخت که «وقتی شهر شلوغ شود، ... هم هفت تیرکش می شود». آنک که انگشت در حلق می نهادی و عقده های بیست و چند ساله ات را قی میکردی، گویا قوه ی شاعره ات را نیز بالا آوردی و شاید هم از سر کهولت به این روز افتاده ای که بالاخره پیری است و کندی ذهن! مخصوصا اگر بی تقوا بوده باشی. که نشان دادی بوده ای!

پی نوشت:

1. صحیفه امام؛ ج‏8؛ ص300

2. صحیفه امام؛ ج‏20؛ ص 436

3. صحیفه امام؛ ج‏20؛ ص 455

4. صحیفه امام؛ ج‏8؛ ص 138

5. صحیفه امام؛ ج‏12؛ ص 116. دقت در فعل «میباشید» حقیقتی بزرگ را آشکار خواهد کرد.

6. صحیفه امام؛ ج‏14؛ ص503

7. صحیفه امام؛ ج‏17؛ ص 271هادی غفاری از طیف روحانیونی بود که در دهه شصت هر چند از حمایت آیت الله خمینی برخوردار بود اما در دو دهه بعد بسیار منزوی شد. چون سابقه تندروی‌های ابتدای دهه شصت را داشت، هرگز مجال حضور نیافت. دوبار تلاشش برای نمایندگی هم به نتیجه‌ای نرسید. در تیر ماه ????، هادی غفاری سخت به عملکرد آیت الله خامنه‌ای معترض است. در یک سخنرانی با حضور مهدی کروبی، آیت الله خامنه‌ای را بی تدبیر و بی سواد اعلام می‌نماید و او را مسئول بی حیثیتی روحانیت دانست.

وی در جلسه‌ای با حضور کروبی با انتقاد شدید از آیت الله خامنه‌ای، نکاتی را در مورد مواضع آیت الله خامنه‌ای در مورد انتخابات و حمایت از احمدی نژاد گفت.

ادامه مطلب...

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: روز گذشته پلیس تعداد انگشت شماری از افرادی که اقدام به تخریب اموال عمومی کردند را دستگیر کرد.
سرتیپ عزیزالله رجب زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: روز گذشته پلیس
تهران بزرگ تعدادی از افرادی که اقدام به تحریک مردم برای تخریب اموال
عمومی و سردادن شعار کرده بودند را دستگیر کرد که تعداد این افراد بسیار
اندک است.
به گفته رجب زاده پلیس در هر شرایطی با مخربین اموال عمومی برخوردی قاطع خواهد داشت چرا که این وظیفه ذاتی نیروی انتظامی است.
فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه پلیس در روز گذشته در 3
لایه با متخلفان برخورد کرد، گفت: در مرحله اول پلیس پیشگیری، با دادن
تذکر مردم را راهنمایی می کرد، در مرحله دوم با وارد عمل شدن یگان امداد،
پلیس با افرادی که اقدام به ایجاد ناامنی می کردند برخورد کرد و در مرحله
سوم نیز ماموران یگان ویژه وارد عمل شدند. در این مرحله یک مورد استفاده
از گاز اشک آور نیز گزارش شد که بلافاصله دستور داده شد پلیس برای پراکنده
کردن تعداد اندکی از معترضین دیگر از این تجهیزات استفاده نکند.
سردار رجب زاده با بیان اینکه تکلیف افراد دستگیر شده هر چه سریعتر توسط
مراجع قضایی تعیین خواهد شد، اظهار داشت: تعداد این افراد بسیاراندک است و
دستگیری گسترده ای در روز گذشته گزارش نشده است.


نوشته شده در تاریخ شنبه 88/3/30

خبرگزاری فارس: می‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادند به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادند به قانون اساسی.
به گزارش خبرگزاری فارس گزیده‌ای از فرمایشات بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) درباره تمکین مسئولان ، احزاب و گروه‌ها به قانون و فصل‌الخطاب بودن قانون اساسی و شورای نگهبان به شرح ذیل است:
* من باز به همه این آقایانی که می‌خواهند نطق کنند و اعلامیه بدهند و نمی‌دانم نامه سرگشاده بفرستند و ازاین مزخرفات، به همه اینها اعلام می‌کنم که برگردید به اسلام، برگردید به قانون ، برگردید به قرآن کریم ،‌ بهانه درست نکنید که اسباب این بشود که شما همه به انزوا کشیده بشوید. من به بسیاری از شما علاقه دارم و میل دارم که همه به قانون عمل کنند و همه در جای خود باشند و چنانچه این‌طور نباشد،‌ مسئله طور دیگر خواهد شد. (صحیفه امام جلد 14 صفحه 415)
*نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها ، مردم 16 میلیون تقریبا یا یک قدری بیشتر رای دادن به قانون اساسی. مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛ هر کس از هرجا صبح بلند می‌شود بگوید من شورای نگهبان را قبول ندارم ،‌ من قانون اساسی را قبول ندارم ،‌من مجلس را قبول ندارم ، من رئیس‌جمهور را قبول ندارم ، من دولت را قبول ندارم. نه ! همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ،‌ ولو برخلاف رای شما باشد. باید بپذیرید، برای این‌که میزان اکثریت است ؛ و تشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست ، میزان است که همه باید بپذیریم.
(صحیفه امام جلد 14 صفحه 378)

ادامه مطلب...

بازدید امروز: 5
بازدید دیروز: 63
کل بازدیدها: 611865

[ طراحی : نایت اسکین ] [ Weblog Themes By : Night Skin ]